Urfa'nın o ilçesinde birçok merkezin açılışı yapıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın sınır ilçesi Akçakale’ye giderek yapımı Büyükşehir tarafından tamamlanan proje ve hizmetlerin açılışını gerçekleştirdi....

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bir dizi ziyaret inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Akçakale’ye gitti.

Akçakale ilçesinde gerçekleşen açılış ve incelemeler kapsamında Akçakalae Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, daire başkanları, şube müdürleri ve vatandaşlar da eşlik etti.

İlk olarak Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret eden Başkan Beyazgül akabinde Meclis Üyeleri ve muhtarlarla ilçede devam eden ve tamamlanan yatırımlarla ilgili projeleri değerlendirdi.

Başkan Beyazgül Akçakale temasları kapsamında Esnaf - Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Ay, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ayhan ve yönetim kurullarıyla bir araya geldi. Başkan Beyazgül oda başkanlarına çalışmalarında başarılar dilerken esnaf ve çiftçilere de hayırlı bereketli kazançlar temennisini iletti.

Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle Akçakale’ye kazandırılan Engelsiz Yaşam Merkezinin açılışını gerçekleştiren Başkan Beyazgül, “Akçakale’de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye’miz tarafından yapılan Engelli Koordinasyon Merkezimizin açılışını yapıyoruz. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Akçakaleli kadınların hizmetine sunulan kadın destek merkezini de inceleyen Başkan Beyazgül merkezin açılışını Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile birlikte gerçekleştirdi.

BEYAZGÜL: KADIN DESTEK MERKEZİ KADINLARIMIZIN YENİ EVİ OLDU

Başkan Beyazgül, “Akçakale Kadın Destek Merkezimizin açılışını yapıyoruz. Burası Akçakaleli hanımların geldiklerinde evlerindeymişçesine mutlu olduklarını ifade ettikleri bir merkez oldu. Kadınlarımız burada dikiş nakış el sanatları, okuma yazma gibi birçok branşta eğitimler almaktadırlar. Biz kadınlarımıza yönelik desteklerimizi artırarak devam edeceğiz.” Diye konuştu.

“AKÇAKALE İÇME SUYU ÇALIŞMASININ YÜZDE 65’İNİ TAMAMLADIK”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün Akçakale altyapısı için 170.000 metre içme suyu şebeke hattı döşeme çalışmalarını da inceleyen Başkan Beyazgül, çalışmaların büyük bir bölümünün tamamlandığını aktardı.

Başkan Beyazgül, “ Burada yapılan hizmet 100 yılın hizmetidir. Daha önce asbest ve kanserojen olan içme suyu şebekesi şimdi Akçakale ilçemizin su şebekesi daha sıhhatli bir şekilde yapılmaktadır. Çalışmaların yüzde 65’i tamamlanmış bulunmaktadır. Çalışmalar hızla devam ediyor. Akçakale ilçemizde birçok hayırlı hizmetimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Akçakale’mize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“MODERN MEZBAHA İLE SAĞLIKLI GIDA TÜKETİMİ SAĞLANACAK”

Beyazgül, ardından Akçakale ilçesine kazandırılan modern mezbahanın açılışını da gerçekleştirdi.

Akçakale’nin bir ihtiyacını da karşılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Beyazgül, “ Akçakale ilçemizin modern ve sağlıklı şartlarda kesim yapılabilecek bir merkezi kazandırmış oluyoruz. Vatandaşlarımız daha hijyenik koşullarda kesilen etlerden tüketecekler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye kazandırdığımız modern mezbahanın ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KENT PARKI VE DÜĞÜN SALONU İLÇEYE HAYIRLI OLSUN”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 45.000 m² proje alanına sahip Kent Parkı ve içerisinde bulunan Düğün Salonunun da açılışını gerçekleştirdi.

Akçakale’nin nefes alacağı bir mesire alanı ve vatandaşların mutlu günlerine şahitlik edecek düğün salonunu ilçeye kazandırdıklarını aktaran Başkan Beyazgül, “Burada vatandaşlarımızın piknik yapabilecekleri, dinlenebilecekleri bir yer yoktu. Akçakale ilçemiz sıcak ve güneşli bir ilçemizdir. Bu alanı sosyal donatı alanlarıyla bank ve oturma gruplarıyla bir mesire alanı haline getirdik. Mesire alanımız memleketimize ve Akçakale’mize çok yakıştı” diye konuştu. Yapımı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan düğün salonunun da açılışını gerçekleştiren Başkan Beyazgül Akçakale halkının, yeni evlenecek olan vatandaşların mutluluk yolculuklarına buradan çıkacaklarını ifade etti.

“GENÇLİK MERKEZİMİZDEN GÜNDE 200 GENÇ FAYDALANACAK”

Beyazgül’ün ilçeye kazandırılan gençlik merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Akçakale gençlik merkezinin gençlerin gelişimine büyük bir katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Beyazgül, “Bu merkezden günlük 200 gencimiz faydalanacak. Burada 14 farklı branşta çalışmalar yürütülecek. Akçakale’de bir gençlik merkezi olmaması bir eksiklikti. Bu eksikliği de ortadan kaldırmak için kolları sıvadık. Geleceğimiz olan gençlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BİHA


03 Kas 2022 - 16:19 Şanliurfa- Asayiş