Şanlıurfaspor maçında saldırı iddiası! Her iki takım da birbirinden şikayetçi...

Şanlıurfaspor bugün kendi sahasında Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor’u ağırladı. Maçta iki takım berabere kalırken maça skor yerine saldırı iddiası damga vurdu. Her iki takım da birbirini suçlayan açıklamalar yaparak hukuki süreç başlattıklarını duyurdu....

TFF 2. Lig 13. haftada Şanlıurfaspor 11 Nisan Stadyumu'ndaKuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor ile karşılaştı. Maç 1-1 beraberlikle sona ererken maçta saldırı iddiaları her iki takımı da karşı karşıya getirdi.

KONUK TAKIM: FİİLİ VE SÖZLÜ SALDIRIDA BULUNULDU

Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamadaŞanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim ve beraberindeki kişilerinin Kulüp Başkanı Abdulmenaf Batur’a fiili ve sözlü saldırıda bulunduğu iddia edilerek "Bugün oynanan TFF 2. Lig Şanlıurfaspor - Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor müsabakası sonrasında protokol tribününde Kulüp Başkanımız Abdulmenaf Batur’a fiili ve sözlü saldırıda bulunan Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim ve beraberindeki kişileri şiddetle kınıyoruz. Yapılan bu saldırıların cezasız kalmaması için TFF ve adli makamlara gerekli suç duyurusunda bulunup konunun takipçisi olacağız" denildi.

ŞANLIURFASPOR: TAHRİK EDİCİ DAVRANIŞ VE TUTUMU KINIYORUZ

Şanlıurfaspor'dan da iddialara yanıt geldi. Kulüp de karşı takımın kulüp başkanını suçlayarak "Bugünkü Arnavutköy Bld. Spor karşılaşması sonrasında tahrik edici davranış ve tutumundan dolayı misafir takım Kulüp Başkanı Abdulmenaf Batur’u kınıyoruz. Futbol camiası adına ifade edilemeyecek hakaretleri sıralayarak, tribünlerde adeta kaos başlatma çabası içerisine giren Batur’un kulübü ve taraftarı aracılığıyla sosyal medya ortamında Kulüp Başkanımız Emin Yetim ve taraftarımıza yönelik yaydığı tüm asılsız iddiaları kayıt altına aldığımızı bildirir, gerekli hukuki süreci en kısa zamanda başlatacağımızı kamuoyunun huzuruna sunarız." ifadelerini kullandı.

BİHA


05 Kas 2022 - 22:47 Şanliurfa- Asayiş