Eyyübiye'de tarihi çarşılarda görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı

Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarındaki kaldırım ve yol işgalleri, Eyyübiye Belediyesi’nin hayata geçirdiği tezgah düzenlemesi ile ortadan kalktı. Esnaf ve belediyenin ortak fikirde buluşmasıyla yapılan düzenleme, tarihi çarşılara estetik bir görünüm kazandırdı....

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün esnafla tek tek görüşüp ortak fikri hayata geçirmesi sonucu, Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarındaki tezgah düzensizliği ve görüntü kirliliği ortadan kalktı.

Tarihi çarşılarda yapılan düzenlemeyi Başkan Yardımcısı Ali Çiftçi, Zabıta Müdürü Ahmet Horoz, Meclis Üyeleri Yakup Kılınç ve Halil Beyaz ile birlikte inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, esnafın talebi doğrultusunda bölgeye seyyar satıcı girişini önlemeye yönelik bir düzenleme de planladıklarını belirtti.

Eyyübiye’yi, Eyyübiyelilerle yöneteceklerini söylediklerini ve bunu her zaman uyguladıklarını dile getiren Kuş, kaldırım işgalleriyle sıkıntıları çözmek için esnafla görüştüklerini ve ortak alınan kararı uyguladıklarını ifade etti.

Başkan Kuş, Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün bizzat uyguladığı proje ile tarihi dokuya uygun ve estetik tezgahların üretildiğini ve kullanıma sunulduğunu belirterek, tarihi çarşılar bölgesinin tamamını işgal ve görüntü kirliliğinden kurtaracaklarını kaydetti.

BİHA
06 Kas 2022 - 17:08 Şanliurfa- Asayiş