Karaköprü’de kış öncesi kırsal mahallelerde yol çalışması

Karaköprü Belediyesi, kırsal Geçit Mahallesinde köy içi yollarda stabilize malzeme serimi yaparak mahalleyi kış ayları öncesi çamurdan arındırdı....

KARAKÖPRÜ- Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelerde köy içi yollarda stabilize malzeme serimi çalışmalarını sürdürüyor.

Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, tarafından köy içi yolları tozdan ve çamurdan kurtarmak için yapılan çalışmalarla kırsaldaki vatandaşlar kış aylarında çamurlu yol sorunu yaşamıyor.

86 kırsal mahalle ve 90 mezra olmak üzere 186 kırsal yerleşkeye dokunan ve hizmet götüren Karaköprü Belediyesi, kırsaldaki yolların daha kullanışlı olması ve vatandaşların sıkıntı yaşamaması için yol yenileme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

İlçeye bağlı Geçit Kırsal Mahallesinde yollarda stabilize malzeme döşeme çalışması gerçekleştirirken, çalışmayla birlikte köy içi yollar çamurdan arındırılarak yenileniyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsal mahallelerdeki vatandaşların taleplerini karşılamak için yoğun bir uğraş verdiklerine değinerek, “Kırsaldaki vatandaşlarımızın en iyi şartlarda yaşaması için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle kış aylarında vatandaşlarımızın çamurlu yollarda sorun yaşamaması için 86 kırsal mahallemizdeki köy içi yollarda stabilize malzeme serimi yapıyoruz” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde program dahilinde köy içi yol çalışmalarını sürdürecek.

BİHA


07 Kas 2022 - 11:56 Şanliurfa- Asayiş