İHH Başkanı Yıldırım Urfa’da kış kampanyasının startını verdi

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Şanlıurfa ve Tel Abyad’da çeşitli ziyaretlerde bulunurken, ihtiyaç sahipleri için kış kampanyasının startını verdi....

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’da bazı temaslarda bulundu.

Yıldırım, İHH Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Behçet Atila’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret edip yardımlar konusunda çeşitli görüşmeler yaptı.

Yıldırım, Urfa’daki temaslarının ardından Suriye’nin Tel Abyad kentine geçti. Burada projeleri yerinde inceleyen Yıldırım, ihtiyaç tespitlerini yerinde yaptı.

İHH Şanlıurfa Şube başkanı Behçet Atila, Yıldırım’ın temasları hakkında şunları söyledi:

"Başkanımızın sahada yanımızda olması her zaman moralimizi, motivasyonumuzu, enerjimizi ve heyecanımız artırıyor ki hep de yanımızdadır. Onun başkanlığında başlatılan iyilik hareketi, iyilik kervanı emin adımlarla ümmete, insanlığa hizmet ediyor ve etmeye de devam edecektir inşallah. Ümmetin yetimlerinin ve mazlumlarının kendilerine çok ihtiyacı var. Allah kendilerinden razı olsun. Hayırlı, uzun ve bereketli ömürler versin."

Yıldırım’ın Kış Yardım Kampanyası’nın startını verdiğini belirten Atila, Suriye'de "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla başlatılan kış yardım kampanyası için Yıldırım’ın sivil toplum kuruluşlarına destek verme çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Kış kampanyası kapsamında; battaniye, yatak, kömür ve gıda malzemelerine ihtiyaç bulunduğu belirtildi.

BİHA
08 Kas 2022 - 11:08 Şanliurfa- Asayiş