Urfa'da cinayet şüphelileri 18 yıl sonra pamuk tarlasında yakalandı

Şanlıurfa’da 2004 yılında arazi anlaşmazlığı nedeniyle işlenen cinayetin 3 şüphelisi JASAT ekiplerince Akçakale’de pamuk tarlasında yakalandı....

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Acaryurt Mahallesinde 2004 yılında arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında çıkan kavgada H.A. silahla vurularak hayatını kaybetti. Olayda H.A. ve S.A. da yaralandı. Olayın şüphelileri olan M.B., A.B., E.B. ve H.B.isimli şüpheliler olaydan sonra kaçarak izlerini kaybettirdi.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler uzun süren çalışma sonucu 2012 yılında firari şüphelilerden M.B’yi yakaladı. M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma ekipleri sürekli adres değiştiren diğer şüphelilerin yakalanması için çalışlarını sürdürdü. İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri tarafından A.B., E.B. ve H.B. isimli şüphelilerin son olarak Akçakale’de oldukları tespit edildi. Bölge halkından kimliklerini gizleyerek yaşadıkları belirlenen şüpheliler, JASAT dedektifleri tarafından 3 Kasım’da operasyonla yakalandı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkarılan zanlılar, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİHA


09 Kas 2022 - 13:26 Şanliurfa- Asayiş