Şanlıurfa’da 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümü münasebetiyle Şanlıurfa’da anma programı ve resim sergisi düzenlendi....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’da Cumhuriyetin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla anma programı yapıldı.

Osmanbey Yeni Şehitlik Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programları 09.05’te çalınan sirenlerle, Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’nın okunması ve göndere çekilen Türk bayrağı yarıya indirilmesiyle son buldu.

Yeni Şehitlik’deki programın ardından törenler Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği etkinliklerle devam etti.

Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen etkinliklere Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, protokol üyelerinin ‘Mustafa Kemal Atatürk’ temalı resim sergisini gezmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirlerin okunması, Atatürk’ün sevdiği Türküler ve oratoryo gösterisinin sergilendiği etkinlikler hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

BİHA


10 Kas 2022 - 12:33 Şanliurfa- Asayiş