Viranşehir’de öğrencilere kitap desteği

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Kaymakamı Önder Çengel ile etüt merkezinde sınavlara hazırlanan öğrencilere kaynak kitapları dağıttı....

Viranşehir Belediyesi, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda çarşı merkezinde bulunan ve 2 yıldır etüt merkezine dönüştürülen belediye eski hizmet binası, sınavlara hazırlanan gençlerin uğrak yeri oluyor.

Başkan Ekinci ve Kaymakam Çengel, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile etüt merkezinde sınavlara hazırlanan 262 öğrenciye kaynak kitap dağıtımında bulundu.

Sınıfları tek tek dolaşıp kurs gören öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ekinci ve beraberindekiler, öğrencilerin taleplerini de dinledi.

Merkezde eğitim alan gençlerle sohbet eden Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, öğrencilere katılacakları sınavlarda başarılar diledi.

Başkan Ekinci de, ülkenin okumuş ve kendisini geliştirmiş gençliğe ihtiyacının olduğunu belirterek, öğrencilere hedeflerini yüksek tutmaları çağrısında bulundu. Öğrencilerin başarılı olabilmesi için Viranşehir Belediyesi olarak her türlü gereken desteği verdiklerini vurgulayan Ekinci, geçtiğimiz yıl etüt merkezinde kurs alan öğrencilerin büyük çoğunluğunun üniversiteye yerleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

BİHA


10 Kas 2022 - 18:13 Şanliurfa- Asayiş