Akçakale’de yarım asır sonra sinema salonu açılacak

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin artırılması hedefiyle yarım asır sonra ilçeye sinema kazandırılması için harekete geçti. Tüm hazırlıkların hızla sürdüğü sinema salonu yakında hizmete açılacak....

Akçakale’de sinema hasreti Başkan Yalçınkaya sayesinde sona eriyor.

Akçakale Belediyesi, 1970 yılından bu yana kapatılan sinemanın yeniden hayat bulması için kolları sıvadı. Kültür Merkezi içine sinema salonu kurulmaya başlandı. Teknik heyet tarafından çalışmalar tüm hızıyla sürerken Başkan Yalçınkaya da beraberinde ilgili birim amirleri ile çalışmaları yerinde inceledi.

Yalçınkaya, “1970 yılından beri Akçakale’de sinema yok. Bizim girişimlerimiz sonucu sinema için bütün malzemeleri buraya getirdik. Bugünden itibaren Akçakale’de sinema olacak. Burada herkes sinemanın imkan ve güzelliklerinden istifade edecek. Bu çok önemli bir şey. Dünyayı değiştiren en önemli olaylardan biri sinema. Sinemanın gücünü kimse küçümsemesin. Herkes bu büyük imkandan istifade edecek. Özellikle öğrencilerimizi düşünerek bu adımı attık. Öğrencilere çok büyük hizmeti olacak. Sinemamız Akçakale’ye hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

BİHA


10 Kas 2022 - 18:43 Şanliurfa- Asayiş