Suruç'taki silahlı kavganın ayrıntıları ortaya çıktı!

Suruç’da 7 Kasım’da 1 kişinin yaralanmasına 2 kuzenin ise ölümüne sebep olan silahlı kavganın ayrıntıları ortaya çıktı. Kavgada öldürülen kuzenlerin, husumetli aileleri barıştırmak için aracı oldukları, tarafların bir araya geldiği sırada yaşanan silahlı kavgada öldürüldükleri öğrenildi....

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 7 Kasım’da Demokrasi Caddesinde husumetli iki ailenin fertleri arasında silahlı kavga yaşanmış, kavgada kuzenler Cihan ve Mehmet Kayhan ile İbrahim A. yaralanmıştı.

Hastaneye kaldırılan kuzenlerden Cihan Kayhan Suruç Devlet Hastanesinde, Mehmet Kayhan ise Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birer gün arayla hayatını kaybetmişti.

SİLAHLI KAVGANIN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI

Kan dökülen kavganın nedeni de belli oldu.

İddiaya göre, Suruç ilçesi Aligör Caddesinde, 7 Kasım'da seyyar satıcılık yapan K.Ş'nin (16) kullandığı at arabası ile İbrahim A. yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kaza sonrası taraflar arasında tartışma çıktı, K.Ş. otomobildeki kişilerce dövüldü. K.Ş'nin durumu yakınlarına anlatması ile iki ailenin yakanları, kazadan bir gün sonra Demokrasi Caddesinde buluştu. Burada, barışmak için bir araya gelen taraflar arasında yeniden kavga çıktı.

Bu sırada kimin ateşlediğinin bilinmediği tabancadan çıkan kurşunlar, İbrahim A'a, barıştırmak için aracılık yapan hastane bilgi işlem personeli Mehmet Kayhan'a ve kuzeni fizyoterapist Cihan Kayhan'a isabet etti. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 2 kuzen, hayatını kaybetti. İbrahim A'nın ise hastanedeki tedavisi sürüyor.

Mehmet ile Cihan Kayhan'ın cenazeleri Suruç'ta toprağa verilirken, polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

AK PARTİ'Lİ VEKİLDEN PAYLAŞIM

Olayın ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız da sosyal medya hesabından, "Ezelden ebede dost ve akraba olduğumuz Kayhan ailesinden iki genç kardeşimiz Mehmet ve Cihan kardeşlerimizin yaşanan üzücü, yıkıcı ve kırıcı olaydan dolayı aramızdan ayrılışları bizleri derinden yaralamıştır. Her iki gencimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum" paylaşımı yaptı.

BİHA


11 Kas 2022 - 13:29 Şanliurfa- Asayiş