Abide Kavşağı'nda İpekyol Viyadüğü araç kullanımına açıldı

Şanlıurfa’da şehir içi trafik yükünün büyük bir bölümünü üstlenen Abide Kavşağı’ndaki köprü inşaatında bir bölüm daha tamamlandı. Kavşakta İpekyol Viyadüğü bugün düzenlenen törenle trafiğe açıldı....

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğini rahatlatacak olan Abide Kavşağının İpekyol Viyadüğünü kontrollü olarak araç trafiğine açtı.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, İpekyol Bulvarı, Necmettin Cevheri Bulvarı, Atatürk Bulvarı ile 18 MartÇanakkale Caddesini birbirine bağlayan, Şanlıurfa kent trafiğinin can damarı olan Abide Kavşağı şehirmerkezine rahat bir nefes aldırmaya başladı. Abide Kavşağı’nın Karapöprü Viyadüğünü geçtiğimiz günlerde açılmıştı. Kavşağın İpekyol Viyadüğü de bugün hizmete girdi.

Viyadüğün hizmete girişi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, belirledikleri süreden önce viyadüğü hizmete sunduklarını kaydetti.

BEYAZGÜL: 26 GÜN ÖNCE BİTİRDİK

Viyadükte ilk sürüşü gerçekleştiren Beyazgül, İpekyol Viyadüğünü planlanandan 26 gün önce açtıkları bilgisini verdi.

“Urfa'nın ihtiyacı olan böyle güzel bir eseri, güzel bir ulaşım aksını nasip ettiği için Allah’a hamd olsun” diyen Beyazgül, büyük bir değişim yaşayan Urfa’nın bunun daha fazlasını hak ettiğini söyledi. Beyazgül, “Vaat edilenden tam 26 gün önce bitirdik. Allah'a şükürler olsun. Biz oraya sayacı astığımızda günbegün düşüyordu. Urfalı hemşerilerimizin bir kısmı fotoğraflarını çekmişlerdi bakalım zamanında bitiyor mu diye. Allah nasip etti zamanından 26 gün önce bu köprü, 55 gün önce diğeri bitmiş oldu. Allah hayırlı hizmetlere bizi vesile etsin. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yalnız şunu da ifade edeyim bu bir açılış değil. Açılış için halkımızı davet edeceğiz. Ama açılış gününe kadar köprünün kapalı kalması doğru bulmadığımız için trafiğe açıyoruz. İnşallah geniş bir açılışla açılışını yapacağız. Cumhurbaşkanımıza talebi ilettik açılışı o yapsın diye” dedi.

“BALIKAYAĞI KAVŞAĞI İHALESİ 1 ARALIK’TA”

Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü ilçesi girişinde Balıkayağı Bulvarına da köprülü kavşak yapılacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bu projeyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine Beyazgül, projenin 1 Aralık’ta ihalesinin yapılacağı bilgisini verdi. Beyazgül, şunları söyledi:

“Ulaştırma Bakanımıza orayı da alan firma sayaç koysun diye söyleyeceğim. Urfalı hemşerilerimiz sıkıntının ne zaman biteceğini görsünler. Tahminen ihalede 150 gün bir süre bulunulmuş. Orayı da ümit ediyoruz ki 30 gün önce açacağız. 120 günde açılması mümkün bir köprü, inşallah 30 gün önceden açılmasını ümit ediyorum. Onu da açtığımız zaman buradan hızla giden araçlarımız oradan çabucak geçmiş olacak”.

BİHA


13 Kas 2022 - 13:13 Şanliurfa- Asayiş