Eyyübiye'de tamamlanan kütüphane açılışa hazırlanıyor

Eyyübiye Millet Bahçesi’ndeki kütüphane inşaatı tamamlandı. Yıl sonunda kütüphanenin açılması planlanıyor....

Şanlıurfa’nın ve bölgenin en büyük ve donanım bakımından Türkiye’deki sayılı millet bahçeleri arasında yer alacak olan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde kütüphanenin inşaatı tamamlandı.

180 dekarlık alanıyla bölgenin en büyüğü olan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde hizmete sunulacak olan kütüphane, Eyyübiye’de yaşayan öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkılar sunacak. Kitap okuma, araştırma yapma, ders çalışma ve dinlenme ihtiyaçlarının rahatça karşılanabileceği kütüphanede, dış kaynaklara erişim imkanı sağlayacak bilgisayarların yanında çok sayıda kitap da yer alacak.

Çocukları ve gençleri önemsediklerini ve pozitif ayrımcılık uyguladıklarını hatırlatan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, gençler için yaptıkları Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin açılışını bu ay içerisinde gerçekleştireceklerini belirterek, “Sizler istediniz, sınav merkezlerimizden birini açtık inşallah ikincisinin de açılışını bu ay sonuna kadar yapacağız” dedi.

Seçimlerden önce ve sonra gençlerin, 32 ilden büyük olan Eyyübiye’de bir tane kütüphane olmadığını ifade ederek kütüphane talep ettiklerini anımsatan Başkan Kuş, “O gün de Eyyübiye’ye bir kütüphane kazandıracağımıza dair söz vermiştik. Allah’a çok şükür, şu anda millet bahçemiz içerisinde hem çocuklarımız hem gençlerimiz için bir kütüphane yapıyoruz. İnşallah bunun da açılışını bir buçuk aya kadar yapacağız. Kütüphanemiz, hem çocuklarımız, hem gençlerimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

BİHA


13 Kas 2022 - 14:33 Şanliurfa- Asayiş