Karaköprü'de asfalt yatırımı

Karaköprü Belediyesi ilçedeki eski ve deforme asfalt yolların tamamında yenileme çalışması başlatırken, Narlıkuyu Mahallesinde ilk asfalt serimi gerçekleştirildi....

KaraköprüBelediyesiilçede sürdürdüğüyolve üstyapı seferberliğine asfalt çalışmalarını da ekledi. 2022 yılı yatırım programı kapsamında ilçedeki eski ve deforme olmuş tüm asfalt yolların yenilenmesi içinçalışmabaşlatıldı.

Narlıkuyu Mahallesinde uzun yıllar önce yapılmış ve zamanla deforme olmuş asfalt yol tamamen kaldırılırken yerineyeniasfalt serimine başlandı. Mahalledeki 1112., 1128. ve 1145. sokaklarda sıcak asfalt serimi gerçekleştirilirken, burada çalışmaların tamamlanmasının ardından Akbayır Mahallesine geçilecek.

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen KaraköprüBelediyeBaşkanı Metin Baydilli, Karaköprü’de bozuk, sorunlu yol bırakmamak için yoğun çaba harcadıklarını belirterek ilçedeki asfalt yolları yenilemek için önemli bir asfalt yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

BaşkanBaydilli, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için yol yenileme seferberliğimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Asfalt yollarımızı da yenilemek için bir asfalt yatırımı yaptık ve Narlıkuyu Mahallemizde asfalt yol yenileme çalışması başlattık. Zamanla deforme olmuş asfaltı kaldırıp yolun altyapısı tamamlandıktan sonra sıcak asfalt serimi yapıyoruz. İlk asfalt serimimizi gerçekleştirdik ve altyapısı tamamlanan diğer yollarda da asfalt serimi çalışması gerçekleştireceğiz. Yenilenen yollarımızla daha güzel bir Karaköprü’yü vatandaşlarımıza sunmanın çabası içerisindeyiz. Yenilenen yollarımız ilçemize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri program dahilinde ilçede asfalt yol çalışmalarını sürdürecek.

BİHA14 Kas 2022 - 14:33 Şanliurfa- Asayiş