İHH Şanlıurfa Şubesi yetimlere nakdi yardım yaptı

İHH Şanlıurfa Şubesi, il sınırları içerisinde bulunan bin 900 yetime nakdi yardımda bulundu....

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi, 11 Nisan Kapalı Spor Salonu’nda Urfa’daki bin 900 yetime yaklaşık 1 milyon 500 bin TL’lik nakdi yardımda bulundu.

İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila, Şanlıurfa’da 3 bin 850 yetime hamilik yaparak, sponsorluk sistemi ile nakdi yardımda bulundukları bilgisini vererek, “Geçen hafta sonu elhamdülillah bin 900 yetimimizin ödemesini yaptık. Yaklaşık 1 milyon 500 bin liralık nakdi yardımı yaparken yetim annelerimizin ve kutsal emanet dediğimiz yetimlerin yüzlerindeki mutluluk ve sevinç görülmeye değerdi” ifadesini kullandı.

ATİLA: MANEVİ OLARAK DA ÇOK İLGİYE MUHTAÇLAR

Özellikle yetimlerin barınma, gıda, giyim, eğitim ve sağlık giderlerini düzenli olarak karşılamaya gayret ettiklerini belirten Atila, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yetimin bir aylık sponsorluk bedeli 250 liradır. Yetimlerin sadece maddi ihtiyaçları yoktur, manevi olarak da çok ilgiye muhtaçlar. 250 lira büyük bir meblağ değildir ama bununla hem yetimin kısmen ihtiyaçları karşılanıyor ve hem de yanında olduğumuzu göstermiş oluyoruz. Yetimlerimize hamilik yapan tüm hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah hayırlarını kabul etsin”.

BİHA


15 Kas 2022 - 10:13 Şanliurfa- Asayiş