Urfa'da dolandırıcılara baskın! 1 milyonluk vurgun yapmışlar

Eyyübiye'de kendilerini polis-savcı-asker vb. olarak tanıtıp kandırdıkları şahıslardan bugüne kadar 1 milyondan fazla vurgun yapan 4 şüpheli tutuklandı....

EYYÜBİYE- Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri "Atıcı"lara yönelik başarılı bir operasyona imza attı.

Telefonda kendilerini polis-savcı-asker vb. olarak tanıtmak suretiyle vatandaşların para, altın vb. kıymetli eşyalarını alan ve "Atıcı" tabir edilen şüpheli şahısların suçun ilk işlendiği yerde yakalanmasına yönelik çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan 1 adrese operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramalarda 1adet içerisinde dolandırıcılık olaylarında kullanılan adres sorgu programı bulunan dizüstü bilgisayar, farklı markalarda 9 adet cep telefonu, toplam 8 adet sim kart, 2adet otomatik av tüfeği, 13 adet av tüfeği fişeği, laptop ve telefonlara ait çok sayıda dijital materyal (hafıza kartı, sim kart bloğu) ele geçirildi.

Konu ile ilgili bahse konu adreslerde Atıcılık yaptığı tespit edilen ve çok sayıda suç kayıtları bulunan İ.C, M.C, A.K, S.Ç isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin farklı illerde 8 vatandaşı 1 milyon 275 bin TL dolandırdıkları tespit edildi. Bugün emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeyesevk edilen 4 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

BİHA


18 Kas 2022 - 23:18 Şanliurfa- Asayiş