Eyyübiye Belediyesi 4 mahalleye daha eğitim otağı yapacak

Eyyübiye Belediyesi, ilçenin dört mahallesinde daha eğitim otakları yapmak için harekete geçti....

Eyyübiye Belediyesi, ilçede eğitim kalitesini yükseltmek ve gençlerin üniversiteye yerleşme oranını artırmak için dört mahalleye daha eğitim otakları yapmak için harekete geçti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çocukların ve gençlerin eğitimde başarısını artırmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile sıkı bir işbirliğini sürdürdüklerini, halen iki kitap otağı, gençlik merkezleri ve bir sınav merkezinde devam eden üniversite hazırlık kurslarına yenilerini ekleyecekleri müjdesini verdi.

Batıkent TOKİ, Asya, Ruha ve Hayatı Harrani Mahallesi’nde yapılacak eğitim otaklarının projelerinin hazırlandığını ve ihale sürecinin başladığı bilgisini veren Başkan Kuş, sosyo ekonomik yönden Türkiye’nin en dezavantajlı ilçelerinden olan Eyyübiye’de, gençlerin eğitimde başarılı olması için her anlamda destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Eyyübiye Belediyesi destekleriyle ilçenin farklı noktalarında geçmiş yıllarda verilen üniversite hazırlık sınavları sayesinde her yıl yüzlerce öğrenci üniversite hedeflerine ulaşmıştı.

BİHA20 Kas 2022 - 17:18 Şanliurfa- Asayiş