Urfa'da polisi şehit eden teröristlere yer temin eden terörist etkisiz hale getirildi

Şanlıurfa'da bir polisin şehit olduğu, 2 polisin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili olarak ,teröristlere yer temin ettiği belirlenen firari N.Ç’nin 'Pençe-Kılıç' hava harekatında etkisiz hale getirildiği öğrenildi....

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili Mahallesinde, 18 Mayıs 2019'da, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sırasında çıkan çatışmada komiser yardımcısı Şükrü Can Kayadibi şehit oldu, polis memurları Mahmut Aykal ile Ramazan Kaya da yaralandı.

Çatışmada ayrıca 2 terörist, etkisiz hale getirildi. Çatışmanın ardından gözaltına alınan 8 kişi de tutuklandı. Şükrü Can Kayadibi'nin şehit edilmesine ilişkin teröristlere yardım ettiği ve yer temin ettiği tespit edilerek aranan N.Ç’nin, Suriye'nin Ayn el-Arab kentinde saklandığı belirlenmişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Irak ve Suriye'nin kuzeyine yönelik düzenlenen 'Pençe-Kılıç' hava harekatında, Çiftçi'nin de etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı. Ç’nin, Ayn el-Arab kentinde F-16 savaş uçaklarıyla imha edilen askeri karargahta etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

BİHA


21 Kas 2022 - 17:48 Şanliurfa- Asayiş