CHP’de devir teslim töreni gerçekleşti

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Mahkeme kararıyla kayyum olarak atanan Ahmet Budak, CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı görevini devraldı. Budak’ın aracına bugün sabah mermi bırakılmıştı....

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti.

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla kayyum atanmıştı. İl Başkanı Ferhat Karadağ'ın yerine kayyum olarak Ahmet Budak atandı.

Ahmet Budak bugün düzenlenen törenle görevi devraldı.

Eski CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ törene katılmadı.

BUDAK: BİZ İSTERDİK Kİ, ONLAR DA BİZİMLE SİYASET YAPSIN

Törende açıklamalarda bulunan Budak, eski yönetimin toplantıya katılmamasının partiye büyük zarar verdiğini belirterek, “Maalesef 9 ay önce görevi teslim ettiğimiz kayyumun ve yönetiminin burada olmaması partiye büyük bir zarardır. Biz nasıl 9 ay önce görevi diğer kayyum arkadaşlara çiçeklerle teslim ettiysek, partimizin gelimesi için bizde isterdik ki burada olsunlar. Onlar da bizimle birlikte siyaset yapsınlar.” İfadesini kullandı.

“MERMİ OLAYIYLA İLGİLİ SONRA BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

Ahmet Budak’ın aracına sabah saatlerinde mermi bırakılmıştı. Budak, basın mensuplarının konuyla ilgili sorusu üzerine, “Arabaya mermi bırakılmasıyla ilgili sonra bir açıklama yapacağız. Şuan gerekli incelemeler yapılıyor.” dedi.

Ferhat Karadağ, döneminde görevden alınan ilçe başkanları ile ilgili gelen soru üzerine Budak,”Partinin tüzüğüne bakıp gerekli çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Emniyet ekipleri tarafından devir teslim töreni esnasında CHP il binası önünde yoğun güvenlik önlemi alındı.

BİHA


28 Kas 2022 - 15:04 Şanliurfa- Asayiş