Şanlıurfa’da sağlık çalışanlarının promosyon ihalesinde flaş gelişme - EK

Şanlıurfa’da yaklaşık 16 bin sağlık çalışanını ilgilendiren banka promosyon ihalesi katılımcı bankaların verdiği düşük teklifler nedeni ile iptal edildi....

ŞanlıurfaİlSağlıkMüdürlüğü promosyon ihalesi iptal edildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nden ihaleye ilişkin yapılan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün yaklaşık 15 bin 604 personeli ilgilendiren banka promosyon ihalesi bugün yapıldı. İhaleye en yüksek teklifi 19 bin 800TL ile İş Bankası’ndan geldi. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Promosyon İhalesiniTürkiyeşartlarında kabul edilebilir düzeyde olmadığından, komisyon tarafından İPTAL edilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."


YABİR: DAĞ FARE BİLE DOĞURMADI

Sağlık veSosyalHizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir, promosyon ihalesinde bankaların sunduğu rakamların piyasa şartlarıyla ve hayatın gerçekleriyle bağdaşmadığını söyledi.

Yazılı açıklama yapan Yabir, ihaledeki rakamları kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sunulan rakamlar piyasa şartlarına ve hayatın gerçekleri ile bağdaşmayacak rakamlardır. Bankaların karlarının yüzde 400’leri bulduğu bir dönemde teklif etikleri rakamlar sağlık çalışanlarının emeğini sömürme olarak tarafımızca değerlendirilmiştir. Daha geçen hafta çalışan sayısının Şanlıurfa’dan az olduğu illere verdikleri rakam ortadayken Şanlıurfa gibi çalışan sayısının ve aylık ödeme rakamlarının yüksek olduğu bir ille bu yapılanı kabul etmemiz mümkün değildir. Tüm sağlık çalışanlarının merakla beklediği ihalede dağ fare bile doğurmamıştır. Yetkili sendika olarak komisyonda yer aldığımız bu ihalede bankaların takındığı bu tavrı tüm sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyorum. Yeniden yapılacak ihalede bankaların piyasa koşularına uygun yeni tekliflerle gelmelerini bekliyoruz”.

BİHA


30 Kas 2022 - 13:48 Şanliurfa- Asayiş