Viranşehir’de kitap fuarı kapılarını açtı

Viranşehir’de geleneksel hale getirilen 3.Kitap Günleri'nin açılışı yoğun ziyaretçi katımıyla gerçekleştirildi....

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde başlayan ve 11 Aralık’a kadar sürecek olan Viranşehir 3.Kitap Günleri'nde yazarların imza günleri ve söyleşiler yer alıyor.

İlçe Kaymakamlığı, Viranşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen geleneksel 3.Kitap Günleri'nin resmi açılış programına, İlçe Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim İbrahim Yağan çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Çengel, Başkan Ekinci ve protokol üyeleri, 3.Kitap Günleri'nin açılış kurdelesi kestikten sonra, etkinliğe katılan yayın evlerinin stantlarını gezip yetkililerden bilgi aldı. Etkinliğe katılan yazar Gülşen Gazel, yazmış olduğu kitabını imzalayarak Kaymakam Çengel ve Başkan Ekinci’ye hediye etti.

Açılış programında konuşan Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, kitap okumanın önemine değinerek; kitap günlerinin okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon olduğunu ifade edip etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu arada 11 Aralık’a kadar devam edecek etkinlikte; Yazar Gülşen Gazel, Serdar Tuncel, Sevda Türküsev ve Dursun Ali Erzincanlı’nın da söyleşileri yer alacak.

BİHA


05 Ara 2022 - 16:08 Şanliurfa- Asayiş