İl Müdürü Gülüm Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutladı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle 112 Acil İstasyonlarını ziyaret ederek, Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli personellerle sohbet etti....

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Binasındaki 112 Acil sağlık istasyonlarını ziyaret etti.

Burada personellerle sohbet eden Gülüm, verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.

Gülüm, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamda şu ifadelere yer verdi:

“Burada iki istasyonumuz dört nakil birimimiz var. Buradaki arkadaşları ‘1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ nedeniyle ziyaret ederek tebrik ettik. Acil hizmetler yüz akı hizmetlerdir. Acil Sağlık hizmetleri tüm Türkiye’de homojen, çok başarılı oturmuş bir sistem, yeterli ekipman, yeterli araçla, yeterli ambulansla, hizmet eden, sağlık hizmet sunumumuzdaki önemli parçalardan biridir. Bütün Türkiye’de başarıyla eksiksiz dünya standartlarının üstünde bir hizmet anlayışı ile devam etmektedir. Bu sistem dünyada da ilk sıralarda belki de ilk olarak yer almaktadır. Bu hizmetlerin inşallah daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Bu vesileyle; 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz.

Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli tüm sağlık çalışanlarımızın ‘Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını’ kutluyorum”

BİHA


05 Ara 2022 - 16:28 Şanliurfa- Asayiş