Vekil Açanal: Bütçede en büyük pay eğitim ve sağlığa ayrıldı

TBMM'de Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bütçesi üzerine bir konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal "Her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük payı eğitim ve sağlığa ayrıldı... 2023 bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi....

ANKARA- AK Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bütçesi üzerine AK Parti Gurubu adına söz aldı.

Vekil Açanal konuşmasında "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, insan odaklı, bilimselliği esas alan, üreten, uluslararası alanda öncü bir kurum olma vizyonu doğrultusunda ilaç, tıbbi cihaz, bitkisel destek, tıbbi ürünler, kozmetik ürünler ile insan vücuduna doğrudan temas eden biyosidal ürünlere yönelik düzenleyici ve denetleyici faaliyetler yürüten bir kurumdur. Temel görevi; vatandaşlarımızın etkili ve güvenli ilaca erişimini temin etmek olup, dünyadaki benzer otoriteler ile aynı çerçevede faaliyet göstermektir" dedi.

Vekil Açanal konuşmasının son bölümünde ise, her yıl olduğu gibi bu yıl da en büyük payı eğitim ve sağlığa ayrıldığını söyledi.

VEKİL AÇANAL: GELECEK NESİLLERE GÜÇLÜ TÜRKİYE BIRAKACAĞIZ

Kurumun 2023 yılı için bütçesinin 565 milyon 810 bin TL olduğunu sözlerine ekleyen Vekil Açanal bütçenin hayırlı olmasını da dileyerek şöyle konuştu:

"Değerli milletvekilleri ne mutlu bize ki, AK Parti iktidarı olarak 21. Bütçemizi saygı değer meclisimize sunuyoruz. Bizler milletimizin teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizi hizmetlerimizle her alanda nakış nakış işlemeye devam ederek gelecek nesillere büyük ve güçlü bir Türkiye bırakacağız! Türkiye Yüzyılı’nı milletimizle birlikte inşa edeceğiz!
Bu vesileyle; 2023 bütçesinin hazırlanmasında emeği geçen bakanlıklarımıza, kurumlarımıza, Plan Bütçe Komisyonumuza, tüm milletvekillerimize ve meclis personeline teşekkür ediyor,

Yüce meclisimizi, aziz milletimizi ve kıymetli Şanlıurfalı hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.

2023 bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum."

BİHA


10 Ara 2022 - 23:18 Şanliurfa- Asayiş