İzmir’de Urfa türküleri yankılandı

İzmir’de düzenlenen Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde Şanlıurfa standı beğeni toplarken, Urfa türküleri ziyaretçilerin kulaklarının pasını sildi....

Türkiye’nin en büyük turizm platformu olan TTI İzmir ‘’Uluslararası Turizm Ticaret Fuar Ve Kongresi’’, sektörün önde gelen profesyonellerini ve yerel yönetimleri 16. kez bir araya getirdi.

Büyükşehir Belediyesi de Şanlıurfa’daki turizm sektörünün temsilcilerini, profesyonel turizm acentelerini İzmir Turizm Fuarı’nda bir araya getirerek uluslararası iletişim ve iş bağlantıları kurmalarını sağladı.

Fuarda, Şanlıurfa standı, Şanlıurfa’nın müzik, gastronomi ve kültürel değerlerini yansıtmasıyla ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

TURGAY BAŞYAYLA’DAN “URFA’NIN ETRAFI TÜRKÜSÜ”

İzmir’deki fuarın son gününde Büyükşehir Belediyesi standını sanatçı Turgay Başyayla da ziyaret etti.

Standı gezen sanatçı, “Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar” türküsünü seslendirdi. Ziyaretçilerin kulaklarının pasını silen sanatçı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin fuarda büyük bir fark yarattığını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği birbirinden güzel Urfa Türküleri de standı ziyaret eden ziyaretçileri adeta coşturdu. Fuarın son gününde de ziyaretçilerine acının en güzel haliyle bin bir emekle saatlerce yoğurulan tescilli lezzet çiğ köfte ikram edildi.

BİHA


11 Ara 2022 - 10:28 Şanliurfa- Asayiş