Eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı silah kaçakçılığından gözaltında

Suriye-Türkiye hattında gerçekleşen silah kaçakçılığı operasyonunda eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı U.E’nin de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. U.E'nin ifadesi alındıktan sonra bırakıldığı öğrenildi.

Suriye-Türkiye hattında gerçekleşen silah kaçakçılığı, şebekeye kurye olarak çalışan bir avukatın Diyarbakır'a geçerken üç Kalaşnikof tüfekle yakalanması ile ortaya çıktı.

Avukatın, silahların Suriye'den Tel Abyad'da dış görev bünyesinde çalışan polisler tarafından getirildiğinin söylemesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Silah kaçakçılığı yapan polislerin isimlerinin belirlenmesinin ardından yapılan operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan polisler arasında eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı U.E. de bulunuyor. U.E'nin ifadesi alındıktan sonra bırakıldığı öğrenildi.

Polislerin Suriye’den getirdikleri silahları Akçakale'den yurda soktukları ve Türkiye'de aracılar vasıtasıyla sattıkları iddia edildi.

Tel Abyad bölgesinde görev yapan polislerin görev süresi 6 ay.

Polisleri, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın aralarında Şanlıurfa’dan da olanların bulunduğu polis kadrosundan seçtiği biliniyor.

BİHA

13 Ara 2022 - 12:38 Şanliurfa- Asayiş