Meclis’te gündem troleybüs

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, troleybüs projesi ve geleceği konuşuldu. Meclis Grup Başkan Vekili Kaytan, mart ayı sonuna kadar 12 aracın teslim alınacağını söyledi....

ŞANLIURFA -Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısının üçüncü birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantı açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Meclis’te Şanlıurfalı vatandaşlarında gündeminden düşmeyen troleybüs projesi konuşuldu.

Gündem dışı söz alan HDP Meclis Üyesi Sıtkı Dursun, troleybüslerin 8 yıllık bir proje olduğunu belirterek, daha yeni test sürüşünün yapıldığı ve kaç aracın geleceğini ifade etti.

Toplantıda troleybüs projesi konusunda söz alan Dursun, “Trambüs 8 yıldır olan bir projedir. Bugün biz hayırlı olsun mu diyeceğiz yoksa test olarak mı kullanıldı trambüs. Şehre bugün iki trambüs gelmiş. Trambüsler durumu ne olacak, sayıları artacak mı?” dedi.

KAYTAN: MART AYI SONUNA KADAR 12 TROLEYBÜS TESLİM EDİLECEK

Meclis Grup Başkan Vekili Kaytan ise, “Bugün belediye başkanımız ve ilgili arkadaşlar güzergahta test sürüşü trambüsün test sürüşünü gerçekleştirdi. Bu ayın sonuna kadar 4 trambüs daha gelecek. Mart ayı sonuna kadar da 12 trambüs teslim alınacak. Halkımızın da trambüsleri çok iyi takip ettiğini biliyoruz. Diğer araçlarda geldiğinde bir programla tüm meclis üyelerimizle katılırız” ifadesini kullandı.

Toplantıda ayrıca İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 16 rapor görüşüldü. Raporların bazıları oyçokluğuyla bazıları da oy birliğiyle karara bağlandı.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için özel üretilen Türkiye'nin ilk yerli yüksek teknoloji bataryalı troleybüsü Urfa sokaklarında test sürüşüne başladı

BİHA


14 Ara 2022 - 17:10 Şanliurfa- Asayiş