Başkan Ekinci Ezidilerin en önemli bayramını kutladı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçede yaşayan Ezidilerin Êzi Bayramı’nı kutladı....

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Oğlakçı kırsal Mahallesi’ni ziyaret ederek, Ezidi inancına sahip ailelerle bir araya geldi.

Oğlakçı Mahalle Muhtarı Hadi Yüksel, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Toru ve Ezidilerin ileri gelenlerinden Ali Yüksel ile İş Adamı Mustafa Yüksel ve Av Sait Dağ’ı ziyaret eden Başkan Ekinci, Ezidilerin Êzi bayramlarını kutladı.

Oğlakçı Mahalle Muhtarı Hadi Yüksel, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Toru, Ezidilerin ileri gelenlerinden Ali Yüksel, İş Adamı Mustafa Yüksel ve Av Sait Dağ’ı ziyaret eden Başkan Ekinci, Ezidilerin Êzi bayramlarını kutladı.

AK Parti Viranşehir İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Nezir Ekinci’nin de eşlik ettiği Başkan Ekinci, vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi. Başkan Ekinci, yaptığı açıklamada, ilçenin farklı dinlere ev sahipliğini yaptığını belirterek, “Ezidi vatandaşlarımızın Êzi Bayramı’nı kutlamak için bir araya geldik. Farklılıklar içerisinde insanların değerli gördükleri gününü beraberce kutlamak, birlik, beraberliğimizi daim etmek açısından büyük önem teşkil ediyor. Bu önemli günlerinde Ezidi vatandaşlarımızı yalnız bırakmak istemedik. Bir kez daha kendilerinin Êzi Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Ezidi vatandaşların ileri gelenlerinden Oğlakçı Mahalle Muhtarı Hadi Yüksel ve beraberindekileri, kendilerini yalnız bırakmayan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

Öte yandan Ezidilerin 'Büyük Oruç Bayramı' olarak da bilinen Êzi Bayramı, her yıl aralık ayının 3'üncü haftasında kutlanıyor.

BİHA


16 Ara 2022 - 16:58 Şanliurfa- Asayiş