Harran’da feci kazada ölen kaçak göçmenlerin cenazeleri sahiplerine teslim ediliyor

Harran’da sulama kanalına minibüsün düşmesi sonucu hayatını kaybeden 9 düzensiz göçmenin cenazeleri sahiplerine teslim ediliyor....

HARRAN –Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu minibüsün sulama kanalına devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 5’i çocuk 9 kişinin cenaze işlemleri yapıldı.

Dün Harran ilçesine bağlı kırsal Öncüler Mahallesinde yaşanan katliam gibi kazada, sisli ve puslu havayı fırsat bilerek, 800 ile bin dolar karşılığında Suriye’den yasa dışı yollarla kaçak yollarla Türkiye’ye geçen 30 göçmen ile 1 organizatörü taşıyan 67 ve 781 plakalı minibüs, araç sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle minibüs sulama kanalına düşmüştü.

Su altı dalgıç polislerinin de arama çalışmasına katıldığı olayda 5’i çocuk 9 kişinin cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Kazada yaralanan 22 kişi ise kent merkezindeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Adli Tıp Kurumunda otopsileri tamamlanan cenazelerden yakınları bulunan 1 kişinin cenazesi teslim alınarak Şanlıurfa Yeni Mezarlıkta bulunan Suriyeli Mezarlığında toprağa verildi.

BİHA


17 Ara 2022 - 14:48 Şanliurfa- Asayiş