‘Türkiye Yüzyılı Vizyonu’ Şanlıurfa’da konuşuldu

Şanlıurfa’da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen ‘Türkiye Sohbetleri: Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu’ adlı program Şanlıurfa Valiliği Konferans Salonu'nda gerçekleşti....

ŞANLIURFA -Cumhurbaşkanı başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu, Ayşe Nur Bahçekapalı, Mehmet Uçum ve Ayhan Oğan’ın katıldığı ‘Türkiye Sohbetleri: Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu’ programına; Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Urfa’daki STK temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

Programda konuşan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ufuk açıcı bir çalışma olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Urfa'nın kalbi burada atacak. Urfa'nın geleceği ile ilgili inşallah güzel hayaller burada kurmuş olacağız. Kıymetli misafirlerimize de çok teşekkür ediyorum. İnşallah Urfa'dan tabiri caizse heybelerini güzel notlar bırakacaklar. Programın Türkiye Yüzyılına katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

Başdanışman Ayşenur Bahçekapılı sivil dayanışma platformunun yeni Türkiye'nin sivil boyutunu geliştirmek için olduğunu vurgulayarak, “Bölgesel barışa paydaş olmak. Temel hak ve özgürlükleri güvence altına almak ve bu bağlamda sivil bir anayasa oluşturmak amacıyla kuruluşlar, kişiler, kanat önderlerinden oluşan bir platformdur. Bugün Urfa'dayız sivil dayanışma platformunun ünsiyet çapında diğer illerde de temsilcilikleri var. Bu toplantılarda platformun ve bizlerin amacı halk sohbeti şeklinde bu toplantıyı gerçekleştirmek” dedi.

Başdanışman Ahmet Selim Köroğlu da programın asıl amacı katılımcıların konuşması ve görüşleri belirtmesi olduğunu aktardı.

OĞAN: BİR ARADA YAŞAMAK KÜLTÜRÜMÜZÜN BİZE VERDİĞİ HAS BİR ÖZELLİKTİR

Başdanışman Ayhan Oğan da, “Tarihimizdeki bu milletin bütün farklı yapılarıyla dini, etnik ve inanç yapılarıyla beraber oluşumunu bir arada yaşamak kültürünün verdiği bize has bir özelliktir. Bunu dünyada başka yerde bulamazsınız. Türkiye'ye baktığımız zaman bugün dünyaya umut vaat eden, hukuk, adalet, merhamet ve hakkaniyet vaat eden tek ülke olarak ön plana çıktığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

UÇUM: TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU BİR PARTİ YA DA İTTİFAK PROGRAMI DEĞİLDİR

Türkiye vizyonunun son derece önemli bir vizyon olduğunu kaydeden Başdanışman Mehmet Uçum, “Türkiye Yüzyılı vizyonu programı açıklandığında o salonda herhangi bir partinin flaması ya da ismi yoktu, herhangi bir ittifakın adı yoktu. O salonda sadece bu ülkenin Türk bayrağı ve bir Türkiye yaklaşımı vardı. Bu neyi gösteriyor, Türkiye Yüzyılı vizyonu bir parti ya da ittifak programı değildir. Bütün Türkiye'nin mecralarına kesimlerine ait bir programdır. O nedenle Türkiye Yüzyılının Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanması bir siyasi lider olarak yapılan açıklama değildir. Bu ülkenin lideri olarak yaptığı bir açıklamadır” diye konuştu.

BİHA


17 Ara 2022 - 18:58 Şanliurfa- Asayiş