Yusuf Ziya Gümüşel ile ilgili paylaşımını niçin yaptığını anlattı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde daire başkanı olan Murat Müjdeci, Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ile ilgili tartışmalara neden olan sosyal medya hesabındaki paylaşımını “sansasyonel haberlerle, insanları İslam’dan, imam hatipten, camiden, Kuran kurslarından ve medreselerden soğutmaya ç...

Haber albümü için resme tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi STK ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Murat Müjdeci, 6yaşındaki kızını, müridine gelin olarak verdiği iddiasıyla geçtiğimiz günlerde tutuklanan Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ile ilgili sosyal medyadaki paylamışıyla gündem oldu.

Paylaşımında Yusuf Ziya Gümüşel için dua istediği ileri sürülen Murat Müjdeci, paylaşımı niçin yaptığını BİHA’ya anlattı.

Paylaşımı yapmasındaki asıl amacının bu tür haberlerin İslamiyet’e saldırı amacı güttüğünü vurgulamak için yaptığını ifade eden Müjdeci, “Ben 6 yaşında hiçbir ebeveynin kızını evlendireceğini düşünmüyorum” dedi. 28 Şubat ve 15 Temmuz’da olduğu gibi İslam’a bir saldırı olduğunu ileri süren Müjdeci, şunları söyledi:

“Günümüz şartlarında da okumuş, medrese tahsili görmüş ve binlerce genç yetiştirmiş bir alimin bunu yapacağına inanmıyorum. İslam’a karşı bir sistematik olarak bir saldırı başlatılmıştır. Bu saldırıların sebebi ise başörtüsünün Anayasa’ya girme teklifi. Bu saldırlar bundan sonra başladı. 28 Şubat’ta da 15 Temmuz’da da bunu gördük. Sansasyonel haberlerle, insanları İslam’dan, imam hatipten, camiden, Kuran kurslarından ve medreselerden insanları soğutmaya çalışıyorlar. Bu bir algıdır. Algılarla İslamiyet’e zarar verilemez. Algılarla bu toplum yönlendirilemez“.

BİHA

18 Ara 2022 - 16:14 Şanliurfa- Asayiş