Haliliye’de 2 kişinin hayatını kaybettiği kavgada kullanılan silahlar bulundu

Haliliye’de 2019’da iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgada kullanılan silahlar, jandarma ekiplerince, faillerin akrabalarının evinde ele geçirildi. Olaya ilişkin bir kişi hakkında adli tahkikat başlatıldı....

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Kanatlı Mahallesinde 2019 yılında arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında meydana gelen silahlı kavgada M.K. ve M.K. hayatını kaybederken, N.B., A.B. ve C.B. ise tutuklanmıştı. Ancak olayda kullanılan silahlar bir türlü bulunamamıştı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Haliliye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, kavgada kullanılan silahların, faillerin akrabaları olan F.K. ve M.K. isimli şahısların Kanatlı Mahallesinde Küçükgüvenli mezrasında bulunan evlerinde sakladıklarını belirlendi.

Bu kapsamda evde yapılan arama çalışmaları sonucunda, 1 Kaleşnikof piyade tüfeği ve 2 şarjör, 2 tabanca, 4 şarjör, 24 7.62 mm çapında fişek, 28 9 mm çapında fişek ele geçirildi.

Olaya ilişkin M.K. hakkında adli tahkikat başlatıldı.

BİHA


19 Ara 2022 - 10:13 Şanliurfa- Asayiş