Urfa Valisi'nden 21 Aralık'a özel anlamlı çağrı!

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kış dönümünün başlangıcı ve yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık için bir çağrıda bulunarak "Herkesi en uzun geceyi kitap okumayla anlamlandırmaya davet ediyorum" dedi....

ŞANLIURFA- Ülkemizde en uzun gecenin yaşandığı 21 Aralık için Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan'dan anlamlı bir çağrı geldi.

Şanlıurfa Valiliği'nce öğrencilere okuma alışkanlığını edindirmek, kitaplara ulaşmalarını kolaylaştırmak adına “Urfa Okuyor” projesi başlatıldı.Vali Ayhan da projeye destek vermek ve en uzun gecenin anlamlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak için tüm Şanlıurfalıları kitap okumaya davet etti.

Video ile Şanlıurfalılara seslenen Vali Ayhan "Urfa okuyor dedik ve Urfalılar bunu çok sevdi. Bugün 21 Aralık, yılın en uzun gecesi… En uzun gece de kitap okumak gerekmektedir. Biz de kitabımızı aldık. Bu gece kitap okuyacağız. Herkesi en uzun geceyi kitap okumayla anlamlandırmaya davet ediyorum. Haydi Urfalılar bu güzel geceye katkı sağlamanızı bekliyorum. Urfa okuyor" dedi.

URFA OKUYOR PROJESİ HAKKINDA

Şanlıurfa'da öğrencilere okuma alışkanlığını edindirmek, onların kitaplara ulaşmalarını kolaylaştırmak ve onlara armağanlar bırakmak adına “Urfa Okuyor” projesi başlatıldı. Her ay dağıtılması hedeflenen 10.000 adet kitabın öğrencilere ulaştırılması istenmekte. Başvuru yapan ve kitapları okuyanların arasından yapacak çekilişlerle de kazanan öğrencilere tablet, bisiklet gibi sürpriz hediyeler verilecek.

BİHA


21 Ara 2022 - 23:10 Şanliurfa- Asayiş