Osman Ertörer Ortaokulundan kan bağışı kampanyası

Haliliye’de bulunan Osman Ertörer Ortaokulu, Şanlıurfa Kızılay Şubesi ile birlikte kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla okul içerisinde ‘Bir Hayata Umut Ol’ sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya öğretmen, öğrenci ve velilerin ilgisi yoğun oldu....

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yer alan Osman Ertörer Ortaokulu kan bağışı konusunda farkındalık sağlayıp, konuya dikkat çekmek ve öğrencileriyle birlikte velileri bilinçlendirmek amacıyla Şanlıurfa Kızılay Şubesi ile birlikte ‘Bir Hayata Umut Ol’ sloganıyla okul içerisinde kan bağışı etkinliği yaptı.

Okulda düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen)Şanlıurfaİl Başkanı İbrahim Coşkun,okul idaresi, öğretmenler, veliler ve çevre sakinleri katıldı.

Osman Ertörer Ortaokulu idaresi düzenledikleri kamparya ile kan bağışının önemine dikkat çekti. Kan bağış kampanyasına öğrenci, veli ve öğretmenlerin ilgisi yoğun oldu.Gün boyu sürecek kampanyada sonunda okul tarafından kan bağışında bulunanlara çeşitli ikramlarda bulunuluyor.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, kan bağışında bulunarak kampanyaya destek olurken, okul idaresine, öğretmenlere, kan veren velilere teşekkür etti.

BAYAT: AMACIMIZ KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK

Kan bağışı yapan velileri ziyaret eden ve kendisi de bağışta bulunan okul müdürü Faruk Bayat, projeyle kan bağışının önemine dikkat çekmek istediklerini belirtti. Bayat,” Şanlıurfa Kızılay Şubesi ile birlikte ‘Bir Hayata Umut Ol’ adını altında kan bağışı kampanyası düzenledik. Umarım kampanya hedefine amacına ulaşır. Amacımız öğrenciler aracılığıyla bütün velilerimize, esnafa ve çevre sakinlerine ulaşmaya çalıştık. Bunun amacı bir bilinç oluşturmak. Bugün biz kan veriyoruz, yarın kan bize lazım olur. Bunu da bütün öğrencilerimiz aracılığı ile velilerimize duyurduk.” İfadesini kullandı.

BİHA


22 Ara 2022 - 11:43 Şanliurfa- Asayiş