Başkan Kuş: Doğal gazı tüm ilçemize yayacağız

Süleymanşah Mahallesinde doğal gaz boru hattı döşeme işlemleri sonrası deforme olan yolların bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçedeki tüm mahallelere doğal gaz ulaştırmakta kararlı olduklarını ifade etti....

EYYÜBİYE -Eyyübiye’de doğal gaz ulaştırılan mahallelerde, kazı nedeniyle bozulan yolları ve sokakları onaran Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarını işlerinin başında ziyaret eden Başkan Kuş, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Doğal gaz ulaştırılan mahalle sakinleriyle de sohbet eden Başkan Kuş, tesisat çalışmaları tamamlanan bölgelerde hızlıca bakım onarım çalışmalarını başlattıklarını, kış aylarında vatandaşı çamur içinde bırakmayacaklarını söyledi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kuş, “Eyyübiye’yi doğal gaz ile buluşturacağız demiştik. Doğal gazın geldiği yerlerde hali ile tahribat oluyor. Şu an Eyyübiye’nin genelinde şantiye haline dönüştürmüş durumdayız. Her sokak ve her caddelerimizde ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Kısmet olur ise bir aya kadar doğal gazdan dolayı yıpranmış olan yollarımızın hepsini yenilemiş olacağız ve peyderpey mahallelerimizi doğal gaz ile kavuşturmanın mücadelesini vereceğiz. Doğal gazı tüm mahallelerimize ulaştırmakta kararlıyız” diye konuştu.

Doğal gaz, geçen yıl beş mahalleye ulaştırılmıştı. Yeni gaz ulaştırılan mahallelere bu kış gaz verilmesi planlanıyor.

BİHA


22 Ara 2022 - 12:24 Şanliurfa- Asayiş