Urfa'da halk ekmeğin fiyatı belli oldu

Şanlıurfa’da dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirilen proje kapsamında halk ekmek fabrikası 1 Ocak’ta üretime başlıyor. Kentte halk ekmeğin satılacağı fiyat da belli oldu....

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet projelerinden biri olan halk ekmekte sona gelindi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan halk ekmek üretim fabrikasında dev fırınlarda çalışmalar başladı.

Sonteknoloji modern cihazlarla donatılan fabrikada ilk ekmek bugün fırından çıktı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli burada fırına ilk ekmeği süren isimler oldu.

Vali Ayhan, "Günlük 100 bin ekmek üretim kapasitesi ile 1 Ocak'tan itibaren üretime başlayacak olan Halk Ekmek fabrikamız, ilimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül de daha önce yaptığı açıklamada, "Fabrikamız günde 100 bin ekmek üretecek. İnşallah dezavantajlı insanımıza bir imkân sağlamış olacağız. Bir destekte bulunmuş olacağız. Bu halkımıza önemli bir hizmettir"ifadelerini kullanmıştı.

Fabrikadan çıkan ekmekler kentin birçok noktasına kurulan büfelerde satışa sunulacak.

Halk ekmek 2 lira 50 kuruştan satılacak.

Günde 100 bin ekmek üretilmesi planlanıyor.

BİHA


23 Ara 2022 - 15:43 Şanliurfa- Asayiş