Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Kooperatifi site temeli atacak

Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Kooperatifi, üyelerine kendi imkanlarıyla 400 m²’den oluşan 110 iş yeri yapacak....

Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Odasının bünyesinde 2012 yılında kurulan ve aynı ismi taşıyan kooperatif, üyelerine kendi imkanlarıyla 400 m²’den oluşan 110 iş yeri inşa edecek.

Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Necmeddin Sağlam, 2020 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bedeli ödenerek 74,500 m² yer tahsisi yapıldığını hatırlatarak, sitenin 510/3 nolu ada parsel numarası ile Marangozlar ve Mobilyacılar Sitesine 800 metre, Gaziantep-Şanlıurfa eski yoluna 700 metre uzaklıkta olduğu bilgisini verdi.

Projenin maliyetinin yaklaşık olarak 132 milyon lira olduğu belirten Sağlam, inşaatın yüzde 20’lik kısmının tamamlandığını kaydetti.

“İLK ETAPTA 1000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK”

Projenin an itibarıyla patlatma ve rok işlemlerinin tamamlandığını belirten Sağlam, 24 Aralık’ta temel atma töreni gerçekleştireceklerini ifade etti. Sağlam, “Yapılacak olan sanayi sitemizin finansmanı şu ana kadar kendi üyelerimizin imkanlarıyla karşılanmış olup herhangi bir devlet desteği almamış ve kredilendirilmemiştir. Projemiz ilk etapta yaklaşık olarak 1000 kişilik istihdam sağlayacak olup Şanlıurfamıza ve ülke ekonomisine katkı sunacak” dedi.

KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK

Necmeddin Sağlam, sanayi sitesi projesinin Güneş Enerjisi Sistemi’ne (GES) uygun şekilde hazırlandığını ifade etti. “Projemiz çatı GES’e uygun tasarlanmış olup kendi enerjisini üretecek” diyen Sağlam, “Daha önce eski sanayi sitesinde kiracı olarak oturan üyelerimiz bu sitenin tamamlanmasıyla ilk iş yerlerine kavuşacaklar” ifadesini kullandı.

BİHA


23 Ara 2022 - 16:54 Şanliurfa- Asayiş