İstanbul Mutfak Günleri’nde Şanlıurfa’yı temsil ettiler

İstanbul Mutfak Günleri’nde Üniversitelerarası Modern Türk Mutfağı kategorisinde Şanlı Gastronomi Eğitimciler Derneği Üyeleri ve Halfeti Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Şanlıurfa Mutfağını temsil etti....

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) ve Tuzla Belediyesi işbirliğiyle bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri başladı.

19'uncu Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'nde, 22 ülkeden 1056 katılımcı yarışacak. Üç gün sürecek etkinlikte, 92 kişilik jüri 78 kategoride değerlendirme yapacak.

Gastronomi alanında uluslararası düzeyde düzenlenen önemli yarışmaların başında gelen 19. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde Üniversitelerarası Modern Türk Mutfağı kategorisinde Şanlı Gastronomi Eğitimciler Derneği Üyeleri ve Halfeti Meslek Yüksekokulu öğrencileri Halis, Aslıcan ve Mahir üniversiteyi ve Şanlıurfa Mutfağını temsil etti.

Kore, Filistin, Pakistan, Azerbaycan ve Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 40 ekibin katıldığı yarışmada Şanlıurfa’yı temsil eden öğrenciler gümüş madalya kazandı.

BİHA


24 Ara 2022 - 18:13 Şanliurfa- Asayiş