Kılıçdaroğlu partisinin Urfa İl Başkanlığına kayyum atanması hakkında konuştu

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığına kayyum atanmasına ilişkin, “Şanlıurfa’yı toparlayamadık bir türlü, Şanlıurfa’nın toparlanması lazım. İyi bir potansiyel var. Yargı böyle bir karar verdi ama karamsar değilim, düzelteceğiz onu “dedi....

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği tarafından düzenlenen "Milli Birlik ve Beraberlik" toplantısına katıldı.

Gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getiren Kılıçdaroğlu, soruları da yanıtladı.

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına kayyum atanmasına ilişkin bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, il başkanlığı seçimine müdahale edildiği vurgusunda bulundu. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da yönetimi değiştirdik, fakat yargıya gitti. Ankara’da bir hakim var, niye bu dava Ankara’ya gelir, onu da bilmiyorum. Normalde orada (Şanlıurfa) görülmesi lazım, hep Ankara’ya geliyor. Aynı hakime düşer. Aynı hakim malum daha önceki seçimde iktidar partisinden milletvekili adayı olan bir arkadaş. O da dolayısıyla her seferinde kayyum tayin ediyor. Neden oluyor bilmiyorum ama yargıda ciddi bir bozulma var, onun farkındayız. Dolayısıyla Şanlıurfa’yı toparlayamadık bir türlü, Şanlıurfa’nın toparlanması lazım. İyi bir potansiyel var. Yargı böyle bir karar verdi ama karamsar değilim, düzelteceğiz onu.”


26 Ara 2022 - 11:48 Şanliurfa- Asayiş