Halfeti'de yetişen karagülün kokusu dünyanın dört bir yanına yayılıyor

Dünyada sadece Halfeti’de yetişen karagülden parfüm üreten ve adını ‘Halfeti’ koyan İngiliz parfüm markasının parfümleri birçok ülkede satışa sunuluyor. Singapur’un en büyük parfüm dükkanlarından birinde ‘Halfeti’ parfümlerinin satıldığını gören bir vatandaş, “Türkiye’de bunu çok iyi anlatamasak da ...

İngiliz parfüm firması, dünyada sadece Halfeti ilçesinde yetişen karagülün esansından ürettiği "Halfeti" isimli parfümü, birçok ülkede satışa sunuyor.

Kendine özgü görünümünü ve kokusunu yetiştiği topraktan alan, rengiyle yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi gören karagülün büyüleyici kokusu kendine hayran bırakıyor.

Karagül esansından üretilen parfüm, Singapur’un en büyük parfüm mağazalarından birinde de satılıyor.

Singapur’daki mağazada satılan ürünün fotoğraflarını paylaşan Nihat Özdal, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Singapur’da en büyük parfüm dükkanlarından birinin girişinde ‘HALFETİ’ kokusu posteri ile karşılaştım. Türkiye’de bunu çok iyi anlatamasak da dünyanın dört yanında Halfeti bir koku olarak biliniyor, kokularla anılan dünyanın en güçlü ikinci şehri!”

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesinin "Sakin Şehir" ağına dahil ettiği Halfeti’nin adı, parfümle daha da bilinir hale geldi.

BİHA


27 Ara 2022 - 10:53 Şanliurfa- Asayiş