Atakent Mahallesine yeni semt pazarı kazandırılıyor

Karaköprü Belediyesi Atakent Mahallesindeki vatandaşların talebi üzerine mahalleye yeni bir semt pazarı kazandırıyor....

Karaköprü Belediye Başkan Metin Baydilli’nin mahalle gezileri esnasında vatandaşların kendisinden talep etmesi üzerine Atakent Mahallesine yeni bir semt pazarı yeri yapılıyor.

Semt pazarının yapımına başlanırken, kısa bir süre sonra tamamlanıp haftada bir gün vatandaşlara pazar yeri olarak hizmet verecek. Portatif çadır sistemiyle üzeri kapatılacak olan semt pazarı ile birlikte çevredeki vatandaşlar uzakta kalan semt pazarına gitmek zorunda kalmadan haftada bir gün burada pazar alışverişini yapabilecek.

Başkan Baydilli, “Atakent Mahallemiz konutlaşma oranı yüksek ve halen yeni yapılaşmanın devam ettiği bir mahallemiz olduğu için yeni ihtiyaçlar da ortaya çıkıyor. Mahalle gezilerimizde veya sokakta vatandaşlarımız bizden bir pazar yeri istedi ve biz de bu durumu çözmek için harekete geçtik.

Uygun yeri bulup portatif tente yöntemiyle bir semt pazarı alanı oluşturduk. Pazar yerimizde çalışmalar kısa süre sonra tamamlanıp semt pazarımız haftada bir gün vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Yeni Pazar yerimiz Atakent Mahallemize, vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Atakent Mahallesinde 603. Cadde üzerindeki semt pazarı kısa süre sonra tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacak.

BİHA


27 Ara 2022 - 14:18 Şanliurfa- Asayiş