Yeni müdürden yöneticilere: Peygamberlik mesleği…

Türkiye genelinde 8 bin 800, Şanlıurfa’dan 770 okul müdür yardımcısının katıldığı ‘Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Kursu’ sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme GenelMüdürlüğü tarafından düzenlenen ve Şanlıurfa’nın eğitimmerkezi olarak kabul edildiği ve Türkiye genelinde 8 bin 800, Şanlıurfa’dan 770 okul müdür yardımcısının katıldığı “Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Kursu” sona erdi.

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda insan kaynaklarının yetiştirilmesi ve geliştirilmesi başlığından hareketle, kapsayıcı eğitim bağlamında okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin gelişimi eğitimi kursu, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükran Büyükhan’ın katılımı ile son buldu.

Kentte 770 okul müdür yardımcısının 4 grup halinde almış olduğu 5 gün süren “Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Kursu”nun son gününde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer Okul Müdür Yardımcılarına seslenerek, “Okulların idarecileri sizlersiniz. Veliler, öğrenciler sizlere baktığında devleti görüyorlar. Siz nasıl temsil ederseniz devlet halkın gözünde o şekilde anlam kazanır. Sorunların çözümünün eğitimle olacağına inancım tamdır. Bu anlamda bizlere çok büyük görevler düşmektedir. Çağı yakalamak, model olmak çok önemli, öğretmen olmak her şeyden önemli. Hiçbir meslek için peygamberlik mesleği ifadesi kullanılmaz ama bizlerin mesleği için bu ifade kullanılıyor. Bunun için çok önemli bir misyonumuz var. Ülkemizin vizyonuna hep birlikte katkı sunacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer konuşmasının son bölümünde 4 hafta süren “Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitim Kursu” için farklı illerden Şanlıurfa’ya gelen eğitim görevlilerine ve katılan kursiyerlere teşekkür etti.

24 Tem 2019 - 18:18 - Eğitim