Urfa'da FETÖ operasyonu! 47'si de asker

Şanlıurfa'da dahil olmak üzere 23 ilde eş zamanlı düzenlenen FETÖ operasyonunda çoğu asker olan 33 kişi gözaltına alındı.

İzmir merkezli Şanlıurfa2da dahil olmak üzere 23 ilde eş zamanlı 'FETÖ' operasyonu düzenlendi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve “mahrem imamlar” tarafından ankesör ya da büfe telefonlarından arandıkları belirlenen 35’i asker 47 şüpheli hakkında yakalama kararı verdi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir merkezli Şanlıurfa, İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Gümüşhane, Isparta, Kocaeli, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Niğde, Samsun, Şırnak, Tekirdağ ve Zonguldak’ta belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 31 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltı kararı verilenler arasında aktif görevde 1 yarbay, 30 astsubay, 2 üsteğmen, 2 uzman çavuş ile 5 ihraç astsubay, 4 emekli astsubay, 1 istifa eden astsubay, 1 sözleşme feshi üsteğmen ile 1 sözleşme feshi teğmen de yer alıyor.

Öte yandan, diğer zanlıların yakalanması için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

23 Tem 2019 - 15:14 - Asayiş