İzmir'e niyet ettiler, Urfa'da kaldılar!

Mardin'de Mardin Dilmenler adlı firmadan bilet alıp İzmir'e gitmek isteyen vatandaşlar, bindikleri otobüste tek şoförün olması, muavin ve TV gibi hizmetlerin bulunmaması nedeniyle Karaköprü'de aracı durdurup indi.

Mardin'den İzmir'e gitmek isteyen vatandaşlar, kentte faaliyet gösteren Mardin Dilmenler adlı firmadan bilet aldı. Hareket saatinin gelmesinin ardından otobüse hareketlenen vatandaşlar, ilk şoku aracı görünce yaşadı. Araçta firmanın ismini göremeyen vatandaşlar, buna rağmen otobüse binerek yola çıktı.

Yola çıkan vatandaşlar, dakikalar geçtikten sonra otobüste muavinin olmadığını ve TV gibi hizmetlerin de bulunmadığını fark etti. Bunun üzerine homurdanmalar başlarken, araçta tek şoförün olduğunun anlaşılmasıyla sesler iyice yükseldi.

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesine kadar gelen otobüsü burada durduran vatandaşlar, 150-160 lira bilet parası verdiklerini, 3 saatte zorla Urfa'ya geldiklerini ve bu şekilde yola devam edemeyeceklerini ifade etti. Yaklaşık 40 yolcu araçtan inerek beklerken, bunun üzerine polis ekiplerine haber verildi.

Olay yerine giden ekipler ise evrakların incelenmesi gerektiğini belirterek, çalışma başlattı.

12 Eyl 2018 - 09:54 - Güncel