Rektör Çelik’ten aşı çağrısı!

Harran Üniversitesi Rektörü Sabri Çelik, 2021-2022 akademik yılında yüz yüze eğitime başlamadan önce öğrenci, aile ve tüm personellere aşı olmaları konusunda çağrıda bulundu.

2019 yılından beri ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs, insanlığı olumsuz yönde etkiledi. Dünyayı saran virüsten dolayı eğitim hayatı da 2 yıldır sekteye uğradı. Ülke genelinde aşı çalışmalarının başlaması ile birlikte uygulanan yasaklar da kalktı. Ülke genelinde aşı çalışmalarında birçok ilde istenen hedefe ulaşıldı ancak Şanlıurfa’da ise beklenen hedefe ulaşılamadı. Kentte aşı oranının düşük olması ve Harran Üniversitesi’nin 2021-2022 akademik yılının 24 Eylül’de açılacak olması nedeniyle Rektör Sabri Çelik’ten aşı çağrısı geldi.

ÇELİK: “SİZLERİ ÖZLEMLE BEKLİYORUZ”

Çelik, paylaşmış olduğu mesajda; “Sevgili Öğrencilerim; Biliyorum bu akademik yıl her zamankinden daha bir hasret ve istekle üniversitenizde yüz yüze eğitim yapmak istiyorsunuz. Sağlıklı bir ortamda öğretime başlayabilmemiz için aşılarınızı yapmanızı istiyoruz. Tüm personelimizle sizleri özlemle bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

BİHA

#

23 Ağu 2021 - 12:04 - Güncel