Halfeti Ankara’da masaya yatırıldı

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak Ankara’da, ilçeye yapılacak yatırım ve hizmetlerle ilgili önemli ziyaret temaslarda bulundu.

Halfeti BelediyeBaşkanı Şeref Albayrak, ilçeye yapılacak olan yatırım ve hizmetler için ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Albayrak, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ettik. İlçemize yapılan ve yapılacak yatırımlar hususunda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımıza, Halfeti Halk Eğitim Merkezi kurslarımızda, Halfetili kadınlarımızın yaptığı el emeği göz nuru, sedef rahle hediye ettik. Bu verimli ziyaret esnasında bize ayırdıkları kıymetli zaman ve destekleri için şahsım ve Halfetili hemşerilerim adına canı gönülden teşekkür ederim” dedi.

HALI SAHALAR YAPILMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Bakan Soylu’nun ardından Spor Toto Teşkilatı Başkanı Bünyamin Bözgeyik’i de ziyaret eden Albayrak, Halfeti ilçesine yeni halı sahaların yapılması için istişarelerde bulundu.

BAKAN KURUM İLE İSTİŞARELERDE BULUNDU

Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u da ziyaret ederek, ilçenin sorunlarını iletti. Albayrak’ın Ankara temasları Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile son buldu. Albayrak, Bakan Yardımcısı ile Halfeti’nin turizmini ele aldı. Albayrak, ayrıca SGK Başkanı Selim Bağlı'yı da ziyaret ederek, Halfeti'de yapılan belediyecilik hizmetleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

‘HALFETİ TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK’

Ziyaretleriyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Albayrak, “Halfeti ilçemize yapılacak yatırımlar, devam eden projeler, sorunlar ve çözümleri için Ankara’da temaslarda bulunduk. Halfeti’nin Güneydoğu’nun, Türkiye’nin parlayan yıldızı olması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” dedi.

12 Tem 2019 - 12:02 - Siyaset