Mehmet Kuş: Boş gördüğüm her alanı…

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Boş gördüğüm her alanı mevzuatlar çerçevesinde yeşil alan dönüştürmek istiyorum. Yaşlılarımız ve gençlerimizin güzelce vakit geçirdiği yeni alanları bir bir ilçemize kazandıracağız” dedi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren vatandaş ve esnafla sık sık bir araya gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, saha gezileri kapsamında hem belediyenin rutin çalışmalarını inceliyor hem de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip talepleri birinci ağızdan dinliyor.

Son olarak beraberindekilerle Muradiye ve Selçuklu mahallelerinde temaslarda bulunan Kuş, vatandaşların yeşil alan ve yol talepleri için ilgili birimleri anında talimatlandırarak vatandaşların takdirini topladı.

Muradiye Mahalle Muhtarı Dello Alak ve vatandaşların da eşlik ettiği saha gezileri kapsamında mahalleye yeni yeşil alanlar kazandırmak için temaslarda bulunan Kuş, “Boş gördüğüm her alanı mevzuatlar çerçevesinde yeşil alan dönüştürmek istiyorum. Yaşlılarımız ve gençlerimizin güzelce vakit geçirdiği yeni alanları bir bir ilçemize kazandıracağız” dedi.

Eyyübiyeli vatandaşların her şeyin en güzeline layık olduğunu ve kendilerinin de bunun için büyük çaba harcadıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Bugün Muradiye Mahallesi muhtarımızla birlikte, halkımızla birlikte Muradiye Mahallemizi gezdik ve eksik noktaları tespit ettik. Mahallemizde yaptığımız incelemelerde vatandaşlarımızın park talebi olduğunu gördük. Yine bazı sokaklarımızda kilitli beton parke taşı eksikliğini gördük. Bu hususta Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize ve yine Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimize talimat verdik. Bu talepleri inşallah çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklar. Eyyübiyeli hemşerilerim kendilerine yakışan en güzel hizmeti bir bir alacaktır. Kısa süre içinde yaptığımız çalışmalar da meyvelerini verecek ve Eyyübiye çok büyük projelerle tanışacak. Gittiğim gezdiğim tüm mahallelerde ilk baktığım alanlar boş alanlar oluyor. Bunları yeşil alana ve parklara nasıl dönüştürebiliriz şeklinde kafa yoruyoruz. Vatandaşlarımızın güzelce vakit geçirebilecekleri yeşil alanları ilçemize kazandırmayı hedefliyoruz. İnşallah her gördüğümüz boş alanı mevzuatlar ölçüsünde çözebilirsek yeşil alanlara çevirip Eyyübiye halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Muradiye Mahalle Muhtarı Dello Alak da Kuş’a çalışmalarından dolayı teşekkür edip, “Vallahi bizim başkanımızdan memnunuz. Çağırdık kendilerini gelip sorunları yerinde inceledi. Sayın başkanımıza ekibine ve bütün personellerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Yapacakları her hizmet kendilerine eser olarak kalacaktır” şeklinde konuştu.

Eyyübiye Belediyesi basın biriminin verdiği bilgiye göre; mahallelerinde sürdürülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da Kuş’a teşekkür edip şöyle konuştu:

“Sayın Mehmet Kuş başkanımıza ve ekibine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Sağolsunlar her isteğimizi anında yerine getiriyorlar. Biz başkanımızdan razıyız. Allah da kendilerinden razı olsun. Mağara yollarındaki eksiklikleri kendilerine ifade ettik. Eksiklikleri bir bir tamamlıyor. Vatandaşlarımız adına kendisine bir kez daha teşekkür ederiz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizim mahalle yol komsunda biraz sıkıntılı ve bunu başkanımıza ifade ettik. Sağ olsunlar kendileri bizzat gelip yerinde inceledi ve yapılması için de talimat verdi. Allah kendisinden razı olsun.”

18 Tem 2019 - 18:38 - Güncel