Babacan’ın ‘huzur’unu bozan adam!

Ali Babacan’ın kuracağı partiye ‘Huzur Partisi’ ismini vereceği konuşulurken, bir işadamı bu ismin patentini alarak partinin kurulmasına engel olmaya çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yeni bir parti kurmak için çalışmalara başladığı iddia edildi. 18 yıl sonra AK Parti’den istifa eden ve yeni bir oluşuma gideceği kaydedilen Babacan’ın parti ismini ise ‘Huzur Partisi’ olarak belirlediği öne sürüldü.

Yeni parti konusu gündemden düşmezken, ‘Huzur Partisi’ için marka ve patent başvurusunun yapılması bu ismin kullanılacağı iddialarını güçlendirdi ancak işin aslının öyle olmadığı anlaşıldı.

‘Huzur Partisi’ isminin tescili için Ali Babacan ve ekibinin değil, İstanbul’da medikal işiyle uğraşan Şükrü Derici adında bir işadamının Nisan ayında başvurduğu öğrenildi. Ajans Urfa’nın ulaştığı İşadamı Şükrü Derici, neden ismi satın aldığı konusuna açıklık getirdi.

Derici, yaptığı açıklamada Huzur Partisi ismini, partinin kurulmaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ali Babacan’ın birleşmesi için aldığını aktardı.

Farklı bir gündeme gelmesi durumundan onu da alabileceğini bildiren Derici, “Bu parti kurulmasın diye ben bu ismi aldım. Reisi sevdiğim için yaptım. Particilikle, Ali Babacan’la benim bir işim yok. Ben devletini milletini seven bir adamım, kimsenin adamı değilim yani. Devlete bir faydamız olsun istedim, bunlar birleşsinler diye, en azından bu partiyi kurmasınlar diye böyle bir şey yaptım. Farklı bir isim alınsa yine yaparım, onlar bir araya gelsin diye” dedi.

Çok partili dönemden çok çektiklerini ve Erdoğan ile Babacan’ın küsmemesi için önlem aldığını dile getiren Derici, “Sadece sevdiğimden dolayı, dedim ki bunlar birbirine küsmesin, darılmasın, ben önlem alayım. Yarın öbür gün Babacan gelse bana, derim ki ne işin var parti ile gidin reis ile anlaşın. Biz çok çektik 2-3 partili dönemden. Herkesin hataları vardır” diyerek sözlerine son verdi.

12 Tem 2019 - 16:54 - Siyaset