Eski başkandan flaş 'borç' açıklaması!

Akçakale Belediyesi eski Başkanı Abdülhakim Ayhan, belediyenin borçlarına ilişkin açıklamasında, "Halkımızı yalan yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışanlara karşı belediyemizin hangi kalemlere borcu olduğunu ben buradan halkıma açıklamak istiyorum. Belirtilen borçlar dışında bu paranın bir lirası bile şahsi olarak asla harcanmamıştır" dedi.

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi Belediye eski Başkanı Abdülhakim Ayhan, belediyenin borçlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından borçlarla ilgili önemli açıklamalarda bulunan eski Başkan Ayhan, kendisini eleştirenlere de tepki gösterdi.

Borçları tablo halinde paylaşan Ayhan, belirttiği borçlar dışında bir liranın bile şahsi olarak harcanmadığını ifade etti.

Ayhan açıklamasında şu sözleri kullandı:

"Değerli Akçakaleli Hemşerilerim Akçakale Belediyesinin borcunu sanki hiç hizmet yapılmamış, bu paralar şahsi olarak harcanmış gibi yaygara koparanlara, geçtiğimiz günlerde bu borcu açıklamalarını istemiştim. Fakat, halkımızı yalan yanlış bilgilerle yanıltmaya çalışanlara karşı belediyemizin hangi kalemlere borcu olduğunu ben buradan halkıma açıklamak istiyorum. Değerli hemşerilerim, İller Bankasından edinilen borç aşağıda vereceğim tabloda açık ve net olarak belirtilmiştir. Ve bu borcun karşılığında halkımıza izmet yapılmıştır. Aksini iddia eden varsa buyursun kendileri açıklasın. Tabloda belirtilen borçlar dışında bu paranın bir lirası bile şahsi olarak asla harcanmamıştır. İller Bankasından aldığımız kredi borcu ve yaptığımız çalışmaları kalem, kalem Halkımla paylaşıyor, Takdiri de Akçakale Halkıma bırakıyorum Tüm Akçakaleli Hemşerilerimi kulaktan duyma, şifahen söylenen şeylere itibar etmemelerini temenni ediyor, sevgi saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum."

Ayhan borçlara ilişkin şu tabloyu kamuoyu ile paylaştı:

İPEKYOL

21 May 2019 - 12:02 - Güncel