Dünyanın öbür ucunda ‘23 Nisan’ coşkusu!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin yanı sıra Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliğinde de düzenlenen törenle kutlandı.

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin’de yaşayan Türk çocukları ve bir grup Çinli öğrencinin de katılımıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Pekin Büyükelçiliğinde kutladıklarını söyledi.

‘GAYRETİMİZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her geçen yıl biraz daha coşkulu kutlama gayreti içersinde olduklarını belirten Önen, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Büyükelçiliğimizde vatandaşlarımız ve çocukları ile Çinli öğrencilerin katılımıyla düzenlenen bir törenle kutlandı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir ilki gerçekleştirerek bütün dünya çocuklarına armağan ettiği; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bu gün 23 Nisan ve çok önemli tarihi bir öneme sahip bir tarih. O nedenle burada vatanımızdan uzak topraklarda sizlerle birlikte bu günü yad etmekten de büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gayretimiz çocuklarımız için. Dünya çocuklarının hep birlikte huzur ve barış içersinde yaşayacakları bir dünya bırakmak için” dedi.

Tören, Çinli öğrencilerin dans gösterileri ve çocukların bir ağızdan söyledikleri şarkılarla devam etti. Önen, Çinli öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve tek tek teşekkür etti.

İPEKYOL

24 Nis 2019 - 11:01 - Eğitim