Bu yolda kaza riski yaşamayan var mı?

Şanlıurfa'da özellikle mesai çıkışında yol kenarındaki market ve fırına giden sürücülerin çift sıra park etmeleri nedeniyle kazalar kaçınılmaz olurken, hemen hemen her gün eve kaza atlatarak giden sürücüler tedbir alınmasını istedi.

Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi Mehmet Hafız Bulvarında (35 Metre) iki sıra park eden sürücüler kazalara davetiye çıkarıyor.

Kentte bitmeyen kavşaklar, tamamlanamayan yollar ile trafikte büyük sorun yaşanırken, bazı sürücülerin duyarsızlığı da trafiği keşmekeşe dönüştürüyor. Karaköprü ilçesi Mehmet Hafız Bulvarında özellikle Nar Kavşağı ve bankalar önünde iki sıra park eden sürücüler trafiği tehlikeye düşürüyor. Mesai çıkışı saatlerinde de yaşana yoğunluğa market ve fırına giden sürücülerin yanlış park etmeleri eklenince tıkanan trafikte kazalar kaçınılmaz oluyor.

Ajans Urfa Whatsapp hattına ihbarda bulunan sürücülerden biri "Her mesai çıkışında aynı manzara ile karışlaşıyoruz. Markete yada ATM lerde işi olanlar gelişi güzel park ediyor. Zaten yoğunluk olan caddede 3 şeritli yol bir anda tek şeride düşüyor. her akşam kaza atlatarak eve gidiyoruz. Artık bu yol öyle bir hal aldı ki ufak hasarlı kazalarda durmuyoruz bile. Yetkililerin bir an önce buraya el atmasını talep ediyoruz. Sürücülerin ise duyarlı olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

24 Tem 2019 - 11:31 - Asayiş