İnternetin annesi Urfa'ya geldi!

Paydaşlar ve ŞUTSO'nun işbirliği ile düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan İnovasyon Yönetim Danışmanı, "Ben kimim? Şu an çocuklarınızda dahil, kullandığınız internetin Türkiye'de ki annesiyim. Şu anda sizlerin kullanımına sunan insan benim. O yüzden bunu hiç unutmayın. Ve ben istiyorum ki Urfa olarak inovasyon alanında da sizler ilk şehir olun" dedi.

İş birliği tesis etmek, gelen taleplerin yerinde tespit edilmesi ve ortak akım oluşturmak için, Dış Paydaşlar ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) işbirliği ile bir otelde Ticaret ve Sanayi Odası Dış Paydaş Strateji Geliştirme Toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda Başkanı İbrahim Halil Peltek ve İnovasyon Yönetimi Danışmanı Müjgan Çetin açıklamalarda bulundu.

'DEĞERLERİMİZİ DÜNYAYA TANITMAK İSTİYORUZ'

Amaçlarının 5 yıllık süre zarfında kültürel miras ve değerlerimizi dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen İbrahim Halil Peltek, "Bilindiği üzere 2018-2023 stratejik plan toplantısını yapmak üzereyiz. Bu toplantıda 5 yıllık Ticaret ve Sanayi Odası strateji toplantısı yapmak üzere dış paydaşlarımız olan sizlerle görüş, fikirlerinize ihtiyaç duymaktayız. Bu toplantıda biz ticaret odasının güçlü yönlerini, zayıf yönlerini, eksiklerimizi tespit etme açısından son derece önemli. Bizim bu programa başlarken biz sloganla başladık. "Söz Sizde" sloganımız. Bu süreç içerisinde meslek kuruluşlarının amaçlayarak 11 üyemize ulaşarak talepleri, beklentilerini birlikte paylaşarak, kendilerinin fikirlerini alıyoruz. Bu toplantıda da bizim Şanlıurfa olarak ticaretimizi, sanayimizi, tarımımızı hangi ölçülerde geliştirebiliriz? Neleri yapabiliriz? Dünya ovası olan Harran ovası nasıl koruruz? Nasıl teknolojimizi tanıtabiliriz? Bu amacımız var. Dünya mirası olan Göbeklitepemizi nasıl ticari alana çeviririz, nasıl pazarlayabiliriz? Bu değerlerimizi profesyonel açıdan dünyaya tanıtmak, bunun için bir aradayız. Yarına daha güçlü bir şekilde güçlü yönlerimizi öne çıkarıp, zayıf yönlerimizi geliştirerek geleceğimizi takdim etmektir. Bunun için Türkiyemize, dış paydaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

'İNTERNETİ SİZLERİN SUNUMUNA SUNAN BENİM'

Şanlıurfa'nın inovasyon alanında ilk şehir olması gerektiğini ifade eden Müjgan Çetin, "Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının yeni yönetimi, yeni meclisi önümüzdeki 5 yıllık stratejisini belirleyecek. Ben kimim? Şu an çocuklarınızda dahil, kullandığınız internetin Türkiye'de ki annesiyim. TÜBİTAK Daire Başkanlığı yaptığım dönemde, interneti proje olarak ODTÜ ile başladık ve şu anda sizlerin kullanımına sunan insan benim. O yüzden bunu hiç unutmayın. Bir kadın geldi, internetin Türkiye'de ki annesiyim dedi. İnovasyon yönetim sistemi alanında uluslararası camiada, Türkiye temsilcisiyim. Türkiye'yi temsil eden tek kadın uzmanım. Önümüzdeki ay Japonya'da toplanacağız ve standardı yayınlayacağız. Ve ben istiyorum ki Urfa olarak inovasyon alanında da sizler ilk şehir olun. Yarattığınız değeri arttırın ve daha fazla değer katın" sözlerine yer verdi.

Özlem DİKMEN/İPEKYOL

25 Eyl 2018 - 13:07 - Güncel